ZABIEGI

Żylaki kończyn dolnych

Operacje żylaków kończyn dolnych wykonuję po dokładnej diagnostyce układu żylnego. Wykorzystuję ultrasonografię z opcją kolorowego dopplera. W większości przypadków operacje wykonuję w trybie chirurgii jednego dnia – pacjent po kilkugodzinnej obserwacji może zostać wypisany do domu. Jest to możliwe dzięki technice znieczulenia miejscowego, którą wykorzystuję niemal u wszystkich chorych. Wiek, ani zaawansowanie schorzenia nie stanowią przeszkody … Należy wyraźnie stwierdzić, że operacja nie leczy przyczyny schorzenia tylko objaw jakim są żylaki. Dlatego po przebytym leczeniu operacyjnym pacjent wymaga okresowej kontroli.

Skleroterapia

Jest to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków, która polega na wstrzyknięciu do światła niewydolnej żyły leku wywołującego stan zapalny ściany naczynia i w efekcie jego zamknięcie. Obecnie najczęściej lek obliterujący podaje się w postaci pianki. Skleroterapię wykorzystuje się do likwidowania tzw. pajączków naczyniowych oraz większych naczyń żylnych. (większe naczynia obliteruje się pod kontrolą USG).

Przepukliny

W większości przypadków zabieg jest możliwy do wykonania w znieczuleniu miejscowym,w trybie chirurgii jednego dnia. U osób dorosłych z wyboru implantuje się siatkę, co minimalizuje ilość nawrotów pooperacyjnych (największy problem w chirurgii przepuklin).

Zakrzepica układu żył powierzchownych

Jest to bardzo częsty problem u pacjentów z żylakami. Wystąpienie zakrzepicy jest konsekwencją nie leczonych żylaków.

Żylaki odbytu (hemoroidy)

– zabiegi ambulatoryjne w żylakach odbytu II stopnia – (skleroterapia i metoda Barrona – gumowej podwiązki)

– operacje w żylakach odbytu III stopnia. Najczęściej wykonuję zabieg Milligana–Morgana, w znieczuleniu miejscowym w trybie chirurgii jednego dnia.

Szczelina odbytu

Częste schorzenie objawiające się występowaniem dyskomfortu (od silnych bóli do uczucia niewielkiego swędzenia, krwawienia – krew jest żywo–czerwona). Mogą występować uporczywe wzdęcia. Dolegliwości pojawiają się po wypróżnieniu. Szczelinę w początkowym okresie można leczyć zachowawczo. W bardziej zaawansowanym stadium (długotrwały przebieg choroby) wykonuję boczne przecięcie zwieracza wewnętrznego odbytu w znieczuleniu miejscowym w trybie chirurgii jednego dnia.

Kompresjoterapia

Każdy pacjent wymagający stosowania kompresji ma wykonane oznaczenie wskaźnika ABI oraz dobrane wyroby kompresyjne. Prowadzimy szkolenie dla pacjentów i ich rodzin w celu prawidłowego stosowania wyrobów kompresyjnych.

Zabiegi w zakresie tzw. "małej chirurgii"

– guzki
– tłuszczaki
– kaszaki
– wrastające paznokcie
– odciski
– brodawki
– kępki żółte powiek
– nowotwory skóry
– implantacje disulfiramu

Mamy podpisaną umowę z NFZ na zabiegi wykonywane w trybie chirurgii jednego dnia, pacjenci są zapisywani w kolejkę.

Chirurgia Jednego Dnia Gabinet Lekarski

Jacek Znajewski specjalista chirurg

ul. Bohaterów Września
Golub-Dobrzyń

tel/fax +56 683 33 07
kom. 886-959-309

Rejestracja telefoniczna

poniedziałek - piątek: 09.00 - 16.00

Copyright © 2020 - 2022 Znajewski.pl Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: WEBMETAMORFOZA